PL

Epilacja laserowa CUTERA

Epilacja laserowa CUTERA

Epilacja laserowa polega na trwałej redukcji owłosienia za pomocą urządzeń emitujących światło o wysokiej energii – lasery i IPL. Zasada zabiegu opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy, która polega na podgrzaniu struktur w skórze zawierających melaninę - barwnik odpowiedzialny za kolor skóry i włosów. Laserowego usuwania włosów dokonuje się poprzez podgrzanie włosa i mieszków włosowych (tzw. cebulek) przez impuls światła do temperatury około 70°C wystarczającej do ich zniszczenia.

 

DEPILACJA XXI WIEKU !

Lider wśród producentów laserów medycznych - stworzył kompleksowe urządzenie klasy premium do trwałej redukcji owłosienia. Jest to połączenie wysokiej mocy lasera aleksandrytowego o długości fali 755 nm oraz wszechstronnego lasera Nd:YAG 1064 nm z innowacyjnym szafirowym oknem chłodzącym.

 

DLACZEGO LASER ALEKSANDRYTOWY?

Laser aleksandrytowy o długości fali 755 nm na tle dostępnych na rynku medycyny estetycznej urządzeń IPL oraz popularnych laserów diodowych wyróżnia się wysoką skutecznością  również w usuwaniu włosów jaśniejszych i cieńszych. Impulsy o długości fali 755 nm zapewniają wysokie powinowactwo do melaniny, jak i dostatecznie głęboko wnikają do skóry. Cała moc impulsu generowana jest w czasie 3 milisekund - wielokrotnie krótszym niż inne urządzenia do depilacji. Krótki czas impulsu ma szczególne znaczenie w usuwaniu włosów cienkich i jasnych. Z tego powodu laser aleksandrytowy uznawany jest za złoty standard w laserowym usuwaniu włosów u osób z fototypem I - III. Popularne ostatnio lasery diodowe przy długości fali 800 – 810 nm mają mniejsze powinowactwo do melaniny, generują znacznie dłuższe impulsy, a co za tym idzie gorzej radzą sobie z jaśniejszymi i cieńszymi włosami. Nasz laser to również laser Nd:Yag 1064 nm, który jest bezpiecznie stosowany do depilacji u osób z ciemną skórą (fototyp IV-VI), również opaloną oraz w sytuacji gdy mieszki włosowe znajdują się głęboko w skórze (np. u mężczyzn na twarzy).

 

Czy depilacja laserowa musi boleć?

W porównaniu zarówno do laserów diodowych, jak i urządzeń IPL zabieg jest prawie bezbolesny i nie wiąże się z ryzykiem poparzenia pacjenta. Dodatkowo nasz laser jest jedynym na rynku laserem aleksandrytowym, który posiada chłodzenie kontaktowe.  Szafirowe okienko zapewnia chłodzenie i ochronę naskórka przed, w trakcie i chwilę po emisji wiązki. Laser Excel HR należy do najszybszych urządzeń do depilacji, co ma duże znaczenie zwłaszcza przy większych partiach ciała. Aby uzyskać trwały efekt najczęściej wykonuje się 3-6 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni.

 

Cechy naszego lasera w porównaniu do innych urządzeń:

  • Posiada 2 długości fali światła dzięki czemu usuwa wszystkie rodzaje włosów we wszystkich fototypach skóry.
  • Skutecznie i bezpiecznie usuwa nie tylko włosy ciemne ale włosy jaśniejsze i cienkie.
  • Dzięki wydajnemu systemowi chłodzenia zabiegi są bezpieczne i praktycznie bezbolesne.

 

Jakie czynniki wpływają na skuteczność laserowej epilacji?

  • Jakość urządzenia do depilacji!
  • Kolor włosów - im ciemniejszy tym lepiej.
  • Kolor skóry - im jaśniejsza tym lepiej.
  • Grubość włosa - im cieńszy tym więcej energii wymaga w krótszym czasie.
  • Głębokość mieszka włosowego - im głębiej tym wymagana jest większa energia impulsu i większa plamka zabiegowa.
  • Faza wzrostu włosa - tylko anagenowa!
  • Zaburzenia hormonalne u kobiet - wymagana większa liczba zabiegów.

 

Czy zabiegi należy powtarzać?

Tak. Zwykle wykonuje się od 3-6 zabiegów, aby uzyskać trwały efekt. Konieczność powtarzania zabiegów w odstępach 4-6 tygodni wynika z faktu, że każdy włos poddany jest przemianom cyklu włosowego i skuteczna depilacja możliwa jest tylko w fazie anagenu. Liczba niezbędnych zabiegów zależna jest od rodzaju włosów i skóry.

 

W jakich okolicach można stosować epilację?

Praktycznie w dowolnym miejscu na skórze. Najczęściej na twarzy (warga, broda, szyja, baczki), pachy, ramiona, klatka piersiowa, bikini, nogi. Zabiegi wykonuje się zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra nie może być opalona. Co najmniej 3-4 tygodnie przed zabiegiem nie należy opalać się, a w miejscach odsłoniętych np. na twarz należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym. Włosy powinny być ogolone 1-2 dni przed zabiegiem. Nie należy usuwać włosów mechanicznie, np. woskiem. Ich brak (cebulek) obniża skuteczność zabiegu.

 

Czego można oczekiwać po zabiegu?

Zwykle po zabiegu nie obserwuje się żadnych objawów ubocznych. W nielicznych przypadkach występuje nieznaczne zaczerwienienie skóry ustępujące po kilku godzinach. Proces wypadania włosów odbywa się w okresie od 1 do 3 tygodni po zabiegu.